Čarovný turmalín

 

Názov "turmalín" pochádza zo singhalského (Srí Lanka) slova "touramali", čo znamená "rôznorodý drahokam". V súlade s názvom máva rôzne sfarbenie. Turmalín je prírodný minerál, v ktorom sa zrkadlia všetky farby.

Turmalín je kryštál, ktorý vznikol pri vulkanických erupciách v priebehu desiatok tisícov rokov.

Turmalín má zložité chemické zloženie: oxid hlinitý a kremičitan dvojvápenatý, oxid horečnatý a železitý, oxid kremičitý, hliník, železo, draslík a sodík, silikáty, atď.

K dnešnému dňu turmalín je jedným z 12 drahokamov na svete. V roku 1703 bolo v Holandsku zistené, že turmalín je schopný absorbovať prach a iné malé častice vo svojom okolí, za túto schopnosť dostal ďalší názov „očisťujúci kameň. V roku 1880 tajemstvo „očisťujucého kameňa" bolo odhalené -  manželia Curiovi zistili, že na povrchu turmalínu sa pri určitom tlaku vytvára elektrický náboj, ktorý má hodnotu 0,06 mA. Zo všetkých existujúcich na zemi minerálov iba turmalín má v sebe konštantný elektrický náboj, kvôli čomu je taktiež nazývaný kryštalickým magnetom. Ale aj v ľudskom tele pri správnom pomere kladných a záporných nábojov prúdi slabý prúd o sile 0,06 mA.

V roku 1986 japonský vedci zistili, že pri rozdrvení turmalínu na prášok, sa tok energie zvyšuje. Vyhotovili vlákno zo zmesi drvených kryštálov turmalínu a prírodných vlákien a použili ho pre ozdravné účely.

V poslednej dobe je tento minerál v strede pozornosti mnoho vedcov z oblasti lekárstva a je považovaný za liečebný prostriedok. Vyrába sa z nej široká škála rôznych produktov pre liečebné účely. Najväčšie spoločnosti v Japonsku, Južnej Kórei, Číne používajú k tomu najnovšie technológie 21. storočia - "tekutý turmalín". Zo zmesi "tekutého" turmalínu s hydroxylovou skupinou prírodných vlákien sa vyrábajú turmalínové vlákna, ktoré majú dlhodobé  zdravotné účinky. Širokému dopytu spotrebiteľov sa teší turmalínové spodné prádlo, pásy, náramky, chrániče kolien, sprchové hlavice, turmalínové sauny a mnoho ďalšieho. Všetky výrobky fungujú bez pripojenia k energetickému zdroju, nabíjajú sa slnečným svetlom alebo akýmkoľvek zdrojom tepla (radiátory, žehličky, horúca voda do 60 ° C, ako aj teplé ľudské telo) a vylučujú vlastné prirodzené žiarenie.

Turmalín rezonuje s magnetickým polom ľudského tela a tak sa sám ohrieva, vytvára nízkofrekvenčné magnetické pole, vyžaruje dlhovlnové infračervené lúče (14-15 nanometrov) a anióny, vďaka ktorým vzniká hlboký tepelný účinok.

Dlhodobé používanie výrobkov s turmalínom môže eliminovať volné radikály a tým sa zabraňuje vzniku mnohým ochoreniam. Taktiež sa pri tom telo zbavuje škodlivých látok, ktoré sa vylučujú z organizmu prirodzeným spôsobom prostredníctvom potu a moču.

Turmalínové vlákno má obrovskú funkciu dlhovlnového infračerveného žiarenia. Vlákno pri tom napomáha uvoľňovať negatívne ióny, čo zaisťuje obnovenie vitality buniek kože ľudského tela. Preniká hlboko pod kožu (do hĺbky 4 mm) a zlepšuje činnosť kapilárnych ciev, uvádza do rovnováhy hemoglobín a kyslík, podporuje rast buniek a zlepšuje celkový zdravotný stav. Infračervené lúče majú pozitívny účinok na neuralgie, reumatizmus, zápaly, ekzémy, zápchu, následky zranení, zmierňuje únavu. Uľahčuje taktiež rast kĺbov a zahojenie švov v pooperačnom období. Majú priaznivý vplyv na kožu, najmä ženskú, prejavujú regeneračné účinky pri zvýšení krvného obehu. Dlhovlnové infračervené žiarenie a záporné ióny posilňujú imunitný systém, zvyšujú odolnosť organizmu voči infekciám, taktiež regulujú činnosť nervového a obehového systému, čo dodáva energiu všetkým orgánom ľudského tela. Výrobky obsahujúce turmalín prispievajú ku zlepšeniu ľudského zdravia na bunkovej a molekulárnej úrovni, napomáha k eliminácii zápachu behom 5 hodín na 99,9 % a k ničeniu 99 % baktérií. Vďaka tomu ide o prevenciu vzniku rôznych ochorení.

Mnohopočetné domáce elektrické spotrebiče, televízory, počítače, mobilné telefóny neustále vystavujú náš organizmus a zvlášť mozog, silnému elektromagnetickému žiareniu. Elektromagnetické vlny vo veľkom množstve môžu vyvolať poruchy nervového systému, znižovať imunitu, zapríčiňovať rozvoj anémie, chrápanie, zhoršenie pamäte a prispievajú k plodeniu detí s postihnutím.

Turmalínové výrobky môžu chrániť ľudské telo pred škodlivými účinkami elektromagnetických vĺn na 100 %.

Spolu s tým, turmalín, vytvárajúci ochranné  špirálovité pole, chráni človeka pred účinkami rôznych druhov žiarení, odstraňuje geopatogénne záťaže a následky negatívnych dopadov na naše biopole.

 

Tomuto prírodnému zázraku sa právom hovorí "Poklad pre človeka“ !

Odporúčame

NEWSLETTER